2. LECOLOR DEFTER TASARIM YARIŞMASI

ŞARTNAME

 

 

Yarışmanın Adı:  2.LeColor Defter Tasarım Yarışması

 

Son Katılım Tarihi:  24 Kasım 2017

 

Yarışma Konusu: Herkesin katılabileceği serbest, tek aşamalı ve koşullu olarak düzenlenmiş bir defter tasarım yarışmasıdır.

Defter kapaklarında tasarlanacak grafik ve desenlerde çalışma ve stil sınırlandırması yoktur. Tüm tasarımlar yenilikçi, fark yaratan ve tüketicinin defter alma güdüsünü tetiklemelidir. Renk, desen ve tarz tamamiyle sanatçının kendi özgür duygu ve düşüncelerini yansıtmalıdır.

 

Tasarımların Hedef Kitlesi: 16-30 yaş aralığında, defter kullanan öğrenciler, ofis çalışanları ve diğer herkes


Yarışma Konusu Ürünün Kategorisi: Gündelik Kullanıma Uygun Defter (butik defter) Defter tasarımında kapak ve iç sayfalar aynı tasarım hikayesinden beslenmelidir. Kapak ve iç sayfalar arasında bir konu bütünlüğü ve ilişkisi olmalıdır.


Defter Ebat Seçenekleri: 12x17 cm, 14x20 cm ve 17x24 cm


Defter Cilt Türü:

Spiralli veya Amerikan Cilt


Yarışmanın Ödülleri:

  • Birincilik Ödülü: 1.000 TL + D&R Hediye Çeki + Katılım Sertifikası
  • İkincilik Ödülü : 500 TL + D&R Hediye Çeki + Katılım Sertifikası
  • Üçüncülük Ödülü : 300 TL + D&R Hediye Çeki + Katılım Sertifikası

 


Seçici kurulun sergilenmeye değer gördüğü tüm eser sahiplerine katılım sertifikası verilecektir. Sergilenmeye değer görülen eserler; yarışmacıların, medyanın ve diğer misafirlerin de katılımı ile gerçekleştirilecek olan Yarışma Gala Gecesinde sergilenecektir.

 

 

Değerlendirme Kriterleri

Başvurusu yapılan eserler; kapak ve iç sayfa uyumu, renk uyumu, yaratıcılık, özgünlük, tasarımın güncel trandlere uyumu, teknik olarak defter kapak ve iç sayfalarına uygulanabilme ve uluslararası değer taşıması kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

 

 

Eserlerin Gönderim Şekli


Başvuru Adresi:

 

 

Ø Yarışmacılar, www.lecolor.com.tr/yarisma adresinden indirecekleri Başvuru Formu ile birlikte tasarım dosyalarını ve tasarım hikayelerini WeTransfer ile [email protected] adresine gönderebilirler. (Başvuru formunun imzalanmış olması gerekmektedir.)


ØEserler ile birlikte gönderilecek olan Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunu ve Tasarım Hikayesi Formunu üzerine basarak direk bilgisayarınıza indirebilirsiniz.. BASVURUFORMU  ve TASARIMHIKAYEFORMU

 

Ø Veya Yarışma Dosyalarını;

LeColor Kağıt Ürünleri Tic. Ltd. Tekstil Merkezi, Karadal Sokak No:13 Merter/Güngören, Posta kod: 34169 İstanbul

adresine posta/kargo ile gönderebilir veya elden teslim edebilirler.

 

Postada/kargoda meydana gelen gecikme, hasar ve kayıplardan LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.sorumlu tutulamaz. Tüm başvuru yöntemleri için 24 Kasım 2017 Cuma günü saat 17:00, son tarihtir.

 

 

 


Yarışmaya Katılım Koşulları:

Yarışma, amatör ve profesyonel yerli/yabancı tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır.

 

Katılım ücretsizdir. Yarışmacılar en fazla 4 tasarım ile yarışmaya katılabilirler.

 

Yarışmaya teslim edilen eserler geri çekilemez.

Sonuçlar LeColor web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

 

Yarışmaya gönderilen her tasarım özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Bunun aksi bir durumunun tespiti halinde illüstrasyon yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa Yarışma Komitesi tarafından ödülü hakkı iptal edilir. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin illüstrasyon üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa yarışmaya katılan tüm tasarımların özgünlüğü ile ilgili (kopya, çalıntı vb.) oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur.

 

Yarışmaya giren tüm grafik-desenler; bedelsiz ve süresiz olarak LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.’ye ait olacaktır.  Tasarımların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dâhil, işaret ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.’ye ait olup, yarışmacılar bundan telif hakkı talep etmeyeceklerdir. Yarışmacılar, dereceye girmiş grafik-desenlerin telif hakkını LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.’ye devretmiş sayılacaktır. LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. seçilen grafik-desenleri kullanıp kullanmamakta serbesttir.

 

Tasarımı onaylanan grafik-desenler dışında, sergilenmeye değer görülen eserler de seçilebilir. Sergilenmeye değer görülen eserler, çalışma sahibinin de yazılı onayı alınmak kaydıyla LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin belirlediği yılda basımı gerçekleştirilebilir.

Yarışmacılardan LeColor markasının vizyon ve misyonu ile uyumlu özgün tasarımlar beklenmektedir. Jüri değerlendirmesi sonucunda, seçici kurul basıma uygun grafik-desen bulamadığı takdirde kimsenin tasarımı defter kapağı tasarımı olarak basılmayacaktır.

 

Telif Hakkı:

Jüri tarafından seçilen ve defter olarak üretilmeye uygun görülen tasarımlar Defter kapaklarında kullanılacaktır. Tasarımı kullanılan kişinin adı soyadı, resmi ve özgeçmişi ve varsa tasarım hikayesi defterin arka kapak içine basılacaktır.

Ayrıca, ödüle layık görülen tasarım sahibi kendi tasarımlarının kullanıldığı defter satışlarından %2 pay alır. Bu oran 6’şar aylık 2 ayrı dönem sonunda, tasarımının kullanıldığı defter satışlarının o döneme ait toplam satış tutarı üzerinden %2 pay olarak hesaplanır. Bu hak defterin satışa çıkma (katalogta yayınlanmış) tarihini takiben 12 ay içinde geçerlidir. Takip eden yıllarda tasarımlı defter satışta ise bunun için sanatçı hiçbir pay iddia edemez.

 

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

LECOLOR Kağıt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.

 

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

Web: www.lecolor.com.tr

E-Posta: [email protected]

Adres: Tekstil Merkezi Fatih Cad. Karadal Sok. No:13 Posta kod: 34169

Merter – İstanbul / Türkiye

İletişim: +90 212 637 15 30


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR